Nomadic Life Camp On-Line Weather Services Desert Music

Le contenu de cette page nécessite une version plus récente d’Adobe Flash Player.

Obtenir le lecteur Adobe Flash

Objevování pouště

 

 

 

 

 

    

Tábor představuje výchozí bod. Můžete v něm strávit celý den nebo i delší dobu, případně se zde zastavit pouze na šálek čaje, oběd či večeři. Kdo chce poznat více, seznámit se s písečnými dunami, terénem vyschlých řečišť, oázami ........ a samozřejmě s nomádským způsobem života, může odsud podniknout výlety s velbloudy nebo 4x4 (terénními vozidly), případně tyto varianty zkombinovat. Dle Vašeho přání takto můžete objevovat krásy pouště jeden či více dnů, případně absolvovat jen krátký výlet trvající jednu či několik hodin). Poznáte legendární historii hvězd pro Nomády během jejich nočních přesunů.
Ochutnáte a určitě oceníte nomádská jídla (couscous, tagines, harira, mela bread (chléb pečený v písku, na němž ale přitom po této přípravě nezůstane ani zrnko písku), čaj připravovaný tradičním způsobem na ohni.
Budete mít možnost si s námi zazpívat tradiční písně inspirované každodenním nomádským životem, které mluví o solidaritě, společenství, pohostinství ...... Objevit poušť znamená slyšet a poslouchat ticho, objevit klid a objevit sám sebe. Jak praví nomádská filosofie: “Ticho je vládce pouště”. Poušť je plná života, ale jen vzácně někdo objeví její tajemství.


Lidský aspekt nomádské solidarity:


Lidský aspekt hraje důležitou roli v životě Nomádů, národa izolovaného a přehlíženého vládou. Pro zlepšení podmínek tohoto národa byla vytvořena Nomadic Life Association: Help and Support for the local Population Nomad’s and farmer’s in Area of M’hamid Elghizlane (Asociace nomádského života: Pomoc a podpora pro místní nomádské obyvatele a farmáře v oblasti M’hamid Elghizlane) “organizace vytvořená námi a zahraničními přáteli”. Asociace se věnuje mnoha oblastem, z nichž je na prvním místě třeba jmenovat především: zdraví, vzdělání, školství, sociální a kulturní život, životní prostředí a turistický ruch.
Prvotním cílem asociace je rozvoj této oblasti (M’hamid Elghizlane), nicméně asociace může hrát roli také v rozvoji regionálním, národním, možná dokonce i v rozvoji mezinárodním. Asociace je otevřená všem projektům a nápadům na pomoc této izolované oblasti, a proto přivitáme, pokud i Vy se na nás obrátíte s nějakým nápadem či připomínkou týkající se této problematiky.